+38 (044) 599-61-23 | +38 (093) 790 44 17

Вверх

Олена Макеєва: «Я впевнена: успіх будь-якого починання залежить від команди, яка спільними зусиллями працює задля досягнення поставленої мети»

Олена Макеєва – сертифікований аудитор, податковий консультант, власник і генеральний директор аудиторської фірми «Аксьонова і партнери».

Спілкувався: Андрій Стьопа, учень МВА Kids, 12 років

Олена Макеєва займається аудиторським бізнесом, також вона постійно навчається та розвиває себе. Вона пройшла свій бізнес-шлях від найманого працівника до власника бізнесу та Радника Міністра фінансів України. Зараз уже Олена вивела свій бізнес на світовий ринок та конкурує з дуже відомими аудиторськими компаніями.

 

Андрій: Розкажіть, будь ласка, про себе та власний бізнес.

Олена Mакеєва: Так, із задоволенням. Я працюю в аудиторській фірмі Aksonova & associates’, це родинний бізнес. Компанія названа на честь моєї мами Аксьонової Людмили Іванівни, вона заслужений економіст України, бухгалтер, аудитор за професією. Я перейняла від неї ці знання і досвід, і ми разом з нею відкрили цей бізнес 14 років тому. Також я працювала в уряді в 2015, 2016 роках, але потім знову повернулася до свого бізнесу.

 

А.: Коли саме Ви вирішили опанувати професію бухгалтера?

О.М.: Для мене це було визначено, ще коли я була у дитячому садку. Я брала зошит свого старшого брата і переписувала математику, бо ці плюси та нулики мені дуже подобалися. Я ледве вміла писати, але мені дуже хотілося навчитися писати ці цифри. І оскільки в мене мама була бухгалтером, я навіть і не думала про те, що можу бути кимось іншим. А відкрити бізнес я вирішила в 2003 році, коли зрозуміла, що хочу працювати, що маю сили взяти на себе персональну відповідальність за відкриття бізнесу та обслуговування клієнтів. У кінці 2017 року, 19 листопада, компанії виповнилося 14 років.

 

А.: Якими були Ваші перші кроки у власному бізнесі?

О.М.: Для мене було дуже важливо відкрити свою компанію, і перші мої інвестиції були якраз в «Альфу» – фірмовий  знак. Я знайшла дизайнера, заплатила йому шалені гроші на той час, щоб він мені розробив фірмовий стиль. Мені хотілося починати з правильної подачі компанії, тому він розробив нам цю літеру «альфу», яка стала логотипом компанії. Потім у 2012 році ми долучилися до міжнародної сітки аудиторських компаній, але наша візитка ы зараз подобається всім, бо вона виконана в мінімалістичному стилі, така собі дуже елегантна «альфа».

 

А.: Розкажіть, у чому полягають плюси і мінуси Вашої роботи.

О.М.: Я за характером оптиміст і вважаю, що кожен мінус – це плюс. Наприклад, скажімо, мені доводиться працювати більше, ніж вісім годин на день. Загалом у підприємця, який хоче займатися власною справою, немає такого поняття, як 40-годинний графік роботи на тиждень. Ти мусиш рухатися тоді, коли в тебе є клієнти, і працювати заради клієнтів, відповідати їх очікуванням. Якщо клієнту потрібно це на завтра, то ти мусиш зробити це на завтра. Це такий мінус. Але, з іншого боку, я завжди своїм співробітникам розповідаю про переваги нашої роботи. Я їм кажу так: «Я дуже багато працюю, але можу дозволити собі вечерю в Парижі. Я можу купити зараз квиток на літак і мати вечерю у красивому місті».

 

А.: Олено, поділіться, будь ласка, своїм найбільшим успіхом.

О.М.: Я дуже пишаюся своїм останнім досягненням. Я пробігла перший марафон у моєму житті, він був 42 кілометри, і це був найкрасивіший марафон у світі. Цей марафон проводився у Швейцарії, він був ще й гірським. Для мене саме це найбільше досягнення, тому що мені всі казали: «Неможливо пробігти гірський марафон без того, щоб не пробігти нормальний». Я ненавиджу, коли говорять, що чогось не можна досягти, тому що я вважаю, що всі наші обмеження – лише у нашій голові. І я в такий спосіб переконала людей, що перший марафон у житті може бути гірським.

 

А.: Чи є у Вас певний секрет успіху?

О.М.: Все насправді дуже просто – я займаюся тим, що мені подобається. Я вважаю, що людина, яка займається тим, що їй подобається, не може бути неуспішною. Ще я постійно навчаюся. Зараз, наприклад, завершую програму навчання, але, ще не отримавши диплом, я вже подала документи на другий рік на іншу програму. Тому от такі дві поради: перша – займатися тим, чим тобі подобається, друга – завжди самовдосконалюватися.

 

А.: Завдяки чому Вам вдалося досягнути висот у Вашій справі?

О.М.: Моїми постійними помічниками були наполегливість та відданість. Коли ти віддаєшся не на 99, а на всі 100 відсотків своїй справі.

 

А.: Ви любите свій бізнес?

О.М.: Дуже люблю, це моє життя, і я більше не вмію нічого робити!

 

А.: Олено, розкажіть, чим саме Ви любите займатися у вільний час.

О.М.: Я люблю бігати, це стало моїм стилем життям. Також я люблю читати, люблю навчатися, але я не колекціоную дипломи, бо для мене дуже важливі самі знання. Ще я дуже люблю писати статті, це для мене гарна можливість переключитися від сьогодення. Так я можу подумати на майбутнє, написати щось корисне, поділитися своїм досвідом. І, звичайно, я дуже ціную час, проведений із сім’єю.

 

А.: А що Ви найбільше цінуєте в людях?

О.М.: Чесність, відвертість, відданість своїй професії.

 

А.: Сформулюйте своє ставлення до життя у 2–3 словах.

О.М.: Я живу на повну, віддаюся своїй професії на повну, люблю креативність.

 

А.: Які Ваші плани на майбутнє?

О.М.: Я нестандартна. Люди пишуть собі плани, де хочуть бути через 5 років або через 10 років. Я в це не вірю. Я довіряю своїй інтуїції, і кожне рішення приймаю відповідно до того, чи подобається це мені. Також я вважаю, що світ постійно змінюється, і тобі відкривається дуже багато зовсім нових можливостей. Тому важливо відчувати світ сьогодні і жити на повну. Але водночас обов’язково потрібно дивитися на можливості, які тобі відкриває життя :).

А.: Дякую Вам за дуже цікаве інтерв’ю!

 

Олена Макеєва – дуже цікава та проста людина, спілкування з нею для мене було дуже пізнавальним і пройшло на одному подиху. Зараз Олена є Радником Міністра фінансів України та представляє нашу країну на міжнародних податкових форумах, а також всіляко допомагає розвивати економіку України. Спілкуючись із нею, я зрозумів, що треба йти за мрією та покликом і досягати успіхів у бізнесі!

User registration

You don't have permission to register

Reset password