+38 (096) 403 47 29

Top

Микола Каблука: «Найбільша мотивація – коли стоїть задача втілити те, що в Україні ще ніхто не робив»

Учень Річної програми MBA Kids Артур Кайраманян познайомився з дуже неординарною особистістю. Микола Каблука, засновник компанії Expo Light, в портфоліо якої – проекти від Сан-Франциско до Шанхая, від Одеси до Києва. Ось що він розповів для чергового випуску нашого журналу «Секрети успіху відомих українців» про те, як знайти своє покликання…

Артур: Коли Ви зрозуміли, що робота зі світлом – це ваше покликання?

Микола: Одразу, коли вирішив цим займатися. За освітою я прикладний математик, але справжню цікавість я завжди відчував до тієї справи, якою займаюсь зараз.

Спочатку я допомагав своїй мамі. Вона працювала у фірмі, що спеціалізувалась на зовнішній рекламі. Там світло відігравало важливу роль. І саме тоді, коли я експериментував з ним, я відчув значний інтерес.

Перша підсвічена будівля потрапила мені на очі під час моєї першої поїздки закордон, в Москві. Тоді мене дуже вразило поєднання архітектури і світла, і я захотів займатись чимось подібним.

Добре, що я не помилився, адже інтерес й досі не згас.

 

Артур: Яскравий спогад з вашого дитинства, пов’язаний зі світлом?

Микола: Я завжди дуже любив спостерігати за світловими ефектами в небі. З самого дитинства мене захоплювали заходи сонця. Те, як за мить у кімнаті кардинально змінюється сприйняття простору… І це часом викликає абсолютно різні емоції. Або те, як біля водойми, біля гір за декілька хвилин може змінитися вся картинка… Неначе час зупиняється. Трансформується все, хоча це – лишень нюанси світла…

 

Артур: Який ваш улюблений проект?

Микола: Можливо, відповідь банальна, але це поточний проект. Дуже важливо встигнути закохатись у те, за що ми беремось.

І найбільша мотивація для мене – коли перед нами стоїть задача втілити те, що в Україні ще ніхто не робив.

 

Артур: Який проект Ви вважаєте неуспішним? Чому?

Микола: Успішний чи неуспішний – це дуже відносне питання. Найчастіше ті проекти, які вважались невдалими, надають значний поштовх для подальшого розвитку. Інколи вони впливають навіть більше, аніж ті, де все вийшло, як планували.

Експериментувати і виходити із ситуацій, коли щось іде не за планом, – це краще, аніж тоді, коли все йде рівненько, об’єкт до об’єкту.

 

Артур: Як Ви знаходити творчих людей?

Микола: Просто притягаюсь до таких. Перетинаюсь з тими, з ким цікаво. І так виходить, що ти постійно взаємодієш більше з людьми, з якими виходить взаємообмін цікавим і корисним.

 

Артур: Ви встигли попрацювати із Захою Хадід (видатна британська архітекторка сучасності – ред.)

Микола: Так, і для нас це була велика удача. Адже саме в такій співпраці народжується найбільше натхнення, і гроші тут ні до чого. В такій взаємодії ти отримуєш досвід, а досвід – це найцінніше, що лишень може бути.

 

Артур: Яку будівлю Ви створили з бюро Хадід?

Микола: Ми брали участь у проекті в Шанхаї, створювали там хаб, комплексний центр, де знаходиться офіс представництва провідних архітектурних споруд.

 

Артур: Як знайти своє покликання?

Микола: Відчувати і робити те, що подобається. Взагалі, основне – це удача і те, що ти робиш щось не заради грошей, а тому, що тобі це цікаво. Найкраще, коли це все співпадає. І тоді, як наслідок, твоє щире захоплення вдається тобі найліпше.