+38 (066) 721 76 33

Top

Василь Хмельницький: «Я будую для молоді! Мене це драйвить!»

Учениця Річної програми MBA Kids Advanced Еліна Гречна (11 років) досягла своєї мети – зустрілася з Василем Хмельницьким, українським підприємцем, засновником фонду K.Fund, інноваційного парку UNIT.City в Києві тощо. Ця надихаюча розмова опублікована у черговому випуску журналу «Секрети успіху відомих українців» в 2021 році.

Еліна: Чому ви погодилися дати мені інтерв’ю?

Василь: По-перше, ти – це майбутнє, а ми – справжнє. Я зацікавлений, щоб  наша країна росла та розвивалась, щоб більше було таких дітей, як ти, які впевнені, які шукають можливості, досягають успіху, які навчаються в школі підприємництва. У нас є програма в трьох містах, де ми навчаємо дітей підприємництву в школі. Не всі з них стануть підприємцями,  але якщо люди зрозуміють, як брати кредити, як оформлювати лізинг, як користуватися цими інструментами – це вже велика цінність. Мені цікаво, що може мотивувати дитину навчатись підприємництву в школі? Зрозумів, що мама і тато, тебе правильно налаштували!

 

Еліна: Так… Мотивує те, що якщо я зараз не буду навчатись, то тоді мені буде важче! Це як з англійською, зараз ніхто не хоче її вчити, а потім буде важче…

Василь: Я хочу вчити, я в школи її не вчив, тому зараз вивчаю. І, повір мені, зараз набагато важче. Всі основні знання, технології, наукові підходи подаються англійською мовою. Англійська мова – це мова бізнесу!!! Якщо ти хочеш бути успішною, хочеш бути більш щасливою, бо шлях до успіху дає саме щастя, тому що сам шлях, він дуже цікавий, хоча на ньому буде дуже багато складнощів, будь готова! Це не просто – стати бізнесменом. Вирішив – і одразу пішов заробив гроші! Тут можна втратити, потім зароби, потім знову втратити, отримати досвід…. 

Я впевнений, що ви – це майбутнє нашої країни! І чим більше таких, як ти, які дивляться WIN WIN SHOW, а менше сидять в TikTok, тим більша надія, що країна буде ефективною!

 

Еліна: Ким Ви хотіли стати в дитинстві?

Василь: Точно не мріяв стати бізнесменом – мріяв бути космонавтом. У мене не вийшло, АЛЕ, ще не все втрачено, у мене ще є час! От Ілон Маск запустить свою ракету, буде продавати квитки, я точно за цей час ще зароблю грошей, щоб купити у нього хоча б в економ-клас квиток на Марс. Тому я готовий!

 

Еліна: Як Ви навчались в школі? Який ваш улюблений предмет?

Василь: Соромно зізнатися, я не був відмінником чи хорошистом, у мене були трійки та трішки четвірок, я не був ідеальним учнем, але у мене були хороші оцінки з математики. Я з дитинства граю в шахи і думаю, що вони мені дали багато інноваційних підходів, тому що в шахах, так само як і в житті, – якщо ти думаєш на хід далі, то ти виграєш.

Математика для бізнесмена – це основа бізнесу! Бухгалтерія, фінанси, дебіторська і кредиторська заборгованість – це підрахунки. Саме по математиці у мене була тверда четвірка! (навчання по 5-бальній системі – прим. авт.)

 

Еліна: Який у вас улюблений спорт? Яким зараз займаєтесь?

Василь:  Я люблю спорт! Я бігаю,  граю в маленький теніс, великий теніс, падл, сквош, ходжу в спортзал. Спорт, який зі мною іде по життю,  – маленький теніс. Я в нього почав грати в 10 років і зараз граю з синами – і з старшим, і з молодшим. Раджу всім в нього грати.

 

Еліна: Ви навчаєтесь щодня по 1,5 год. Як Ви встигаєте відпочивати?

Василь: В бізнесі, коли ти ще юний, доводиться прикласти більше зусиль, оскільки тобі потрібний досвід. Ти повинен робити помилки, набиратися досвіду, іти вперед і, мабуть, доведеться більше працювати. А з віком у тебе більше досвіду, менший шанс втратити гроші. Не можна НЕ навчатися! Світ змінюється швидко, нові технології, нові підходи. Задача підприємця – навчитися і одразу застосувати нові знання, навчитися – застосувати! Хочу тебе налаштувати, що це буде НЕ легкий шлях, але ЦІКАВИЙ!

 

Еліна: Що вас мотивувало стати підприємцем?

Василь: Чесно? Заробити гроші. Я був не з багатої сім’ї, батько у мене був спочатку трактористом, потім шахтарем, мама – маляр-штукатур. Коли я вже поїхав, сам жив, у мене не було допомоги, шукав можливість заробити. Починав з простої професії будівельника, потім потрохи шукав можливості, креативив, був впевнений, знайомився з людьми, досягав своїх результатів, помилявся, робив висновки і йшов вперед. Потім, в процесі, мені це сподобалось, і зараз я не можу зупинитися, і питання зараз навіть не в грошах, мені подобається створювати щось велике, цікаве. Цьому треба навчатися, підприємництво – це наука, цьому треба вчитися!

 

Еліна: Ви знаєте, що таке TikTok і Likeee?  Дозволяєте своїм дітям користуватись соцмережами?

Василь: Так я знаю, але мене там немає. Своїм дітям я не можу заборонити це, тому що світ змінюється, вони все одно мають бути сучасні. Якщо я не буду дозволяти своєму синові заходити в соціальні мережі, він не буде йти в ногу з часом. Питання тільки контролю – наскільки серйозно в ним занурюватися. Я вважаю, якщо це трішки, то можна, потрібно розуміти як це працює, як світ рухається.

 

Еліна: Чи у дітей обмежений час «сидіння» в телефоні?

Василь: Звичайно. Вони, можуть пограти на комп’ютері та телефоні бонусом – після того, як зроблять домашнє завдання та позаймаються спортом. Дозволяю, але не надмірно, це затягує, там багато обману. 

 

Еліна: Ви відслідковуєте, чи вони роблять домашнє завчання?

Василь: Ми відслідковуємо. Ми довіряємо свої дітям, але їм, як і мені в дитинстві, домашнє завдання не дуже хочеться робити.

 

Еліна: Ви даєте своїм дітям кишенькові гроші?

Василь: У нас немає обмежень. Тобто в шафці лежать гроші, але діти ніколи не беруть самі – якщо їм треба, вони запитують. Я не видаю їм кишенькові гроші кожного дня, але якщо до мене підійде син і скаже «Тато, дай мені 50 чи 100 грн», то я звичайно йому дам. Я навіть не буду запитувати, для чого. Якщо це 1000 грн, то звичайно запитаю. Я хочу створити умови, щоб мої діти самі заробляли гроші. У мене є син Ваня, і на вихідні я його відправляю працювати в кафе, де він заробляє собі гроші. От як відрізняються мої гроші від його: коли він заробив 200 гривень і я прийшов його забирати (це було 2 роки тому), син каже «Тато, можеш купити мені сік (який коштує 18 грн), а я відповідаю: «Так а чого я буду платити – ти ж заробив гроші?», на що він каже «Ні, тато, це для мене дуже дорого».

Це важливо – у дитини виховати це почуття, що кожна копійка чи долар має свою цінність, незалежно від того, скільки грошей у тебе, у батька. Гроші потрібно поважати – їх не потрібно любити, до них не потрібно прив’язуватись і тільки жити заради грошей. 

 

Еліна: Чому ви захотіли побудувати UnitCity?

Василь: Я будую це місто для таких, як ти. Коли ти виростеш і захочеш займатися бізнесом, то зможеш прийти в UnitCity і ми надамо тобі дуже багато сервісів для того, щоб  підштовхнути тебе бути успішною. Я хочу, щоб такі кмітливі діти, як ти, залишались в нашій країні! Щоб ви тут заробляли гроші, а свій сервіс продавали по світу! Щоб всі приїжджали сюди, щоб з вами працювати.