+38 (044) 599-61-23 | +38 (096) 403 47 29

Top

Олексій «yXo» Малецький: «Робота повинна приносити задоволення»

Новий вид спорту – кіберспорт з кожним днем стає все популярнішим як у світі, так і в Україні. В найближчому майбутньому він навіть може стати частиною Олімпійських ігор… Співрозмовник учня Річної програми MBA Kids Олексія Бондарчука – Олексій «yXo» Малецький, у минулому відомий український гравець в Counter-Strike 1.6, а нині коментатор та стрімер, ділиться своїми думками про цю сферу.

Олексій Бондарчук: Коли ви зрозуміли, що кіберспорт – це ваше?

Олексій Малецький: Я познайомився з таким поняттям, як гра, лише років в 7-8. Тоді комп’ютерів не було – грали в радянську телевізійну приставку, на якій було дві чи три гри. Це виглядало приблизно так: на екрані – дві палички, і між ними м’ячик. Це була перша гра, в яку я грав, а потім ця тема почала розвиватися, з’явилися перші персональні комп’ютери. І мені сам процес такої гри одразу дуже сподобався. Весь час, поки я дорослішав, ігри завжди були зі мною. А CS-GO зацікавила мене вже як кіберспортивна дисципліна.

 

Олексій Бондарчук: Можете поділитися, як проводяться турніри з кіберспорту

Олексій Малецький: Зараз велика частина турнірів відбувається у форматі шоу. Тобто організації, якї займаються так званим продакшеном і виділяють гроші на потреби кіберспортсменів, роблять свої турніри.

 

Олексій Бондарчук: А з яких ігор найчастіше проводяться турніри?

Олексій Малецький: Зараз популярні турніри з таких ігор, як Dota 2, CS-GO і LOL.

 

Олексій Бондарчук: Цікаво, чи хтось впізнавав Вас на вулицях міста?

Олексій Малецький: Так, було таке – один раз мене впізнав стюард в літаку, і ще був випадок, коли мене в таксі впізнав водій. Приємно, коли тебе впізнають люди, з якими тебе нічого не пов’язує.

 

Олексій Бондарчук: Як Ви ставитеся до навчання в школі? Яке місце в вашому житті посідала школа?

Олексій Малецький: Оскільки я батько двох дітей, питання про освіту для мене дуже актуальне. В мій час, коли я навчався у школі, у мене в класі було 30 учнів. Закінчив я школу на трійки (за старою системою), але вважаю, що все-таки я багато чому навчився, я соціалізувався, спілкувався з людьми. Просто, коли ти не ходиш до школи, не спілкуєшся з людьми, то ти стаєш закритим. Місія кожної людини у твоєму житті – зробити тебе краще, і ти від кожної людини повинен взяти щось хороше, для того, щоб самому стати краще.

 

Олексій Бондарчук: Як Ви проводите вільний час?

Олексій Малецький: В основному – з родиною, ну а 30% це – ігри. Я вважаю, що більше часу варто приділяти сім’ї, ніж іграм.

 

Олексій Бондарчук: Чи сильно Ви втомлюєтеся після турнірів?

Олексій Малецький: Залежно від обсягу турніру. Буває, що турнір триває 6 годин, або 2, або і всі 14. Але це мене не втомлює, тому що робота, я вважаю, повинна приносити задоволення.

 

Олексій Бондарчук: Чи мали Ви справу з чітерами (з англ. шахрай)?

Олексій Малецький: Так, чітери траплялися. Але взагалі людям легше все списати на чітерство…

 

Олексій Бондарчук: Чи стимулюють Вас перемоги в битві?

Олексій Малецький: Так, звичайно, але це тільки внутрішня стимуляція і бажання. Тобі просто хочеться перевершити себе, свої очікування.

 

Олексій Бондарчук: Чи був у Вас момент, коли здавалося, що все втрачено?

Олексій Малецький: Для мене цей стан дорівнює відсутністі росту, коли стоїш на місці і не розумієш, як і куди далі розвиватися. Напевно, це і є найбільша втрата. Був схожий стан під час роботи в студіях, коли були присутні монотонність, одноманітність, не було зростання. Я відчував внутрішню злість і розумів, що без розвитку я – суцільний деструктив.