+38 (096) 403 47 29

Top

Юлія Левченко: «Досягай мети як Художник»

Учениця Річної програми MBA Kids Ольга Любасюк (12 років) зізнається, хто її надихає. Це – Юлія Левченко, 20-річна, цілеспрямована, надзвичайно талановита художниця, яка все своє свідоме життя малює. Ну-бо й ми познайомимося з найцікавішими сторонами творчої особистості в інтерв’ю художниці для чергового випуску нашого журналу «Секрети успіху відомих українців».

Ольга: Як ти почала малювати? 

Юлія: Моя жага до малювання розпочалася з того, що в нас вдома було багато енциклопедій з тваринами, і я просто почала перемальовувати фотографії. Через те, що в мене виходило непогано, мама вирішила, що мені корисно почати відвідувати художню школу. Мені там сподобалося, тому що це було місце, де я могла малювати весь час. Але коли я вперше почала малювати людей, виходили вони якимись… несхожими на людей. Тому це все напрацьовувалося з часом. Я вважаю, що талант людина малювати щось конкретне означає, скільки годин вона витратила на навчання це малювати, повторювала одне й те саме. Іноді кажуть, що малюють все життя. Проте, як пов’язати своє хобі з професією, я почала думати лише кілька років тому.

 

Ольга: Яке твоє ставлення до твоєї популярності в Instagram?

Юлія:  Частково це означає, що в мене може бути якийсь прибуток і я зможу підтримувати мою родину. Тобто у мене можуть бути замовлення, може бути якась популярність, яка може дати мені роботу. Наприклад, у мене з’явилися замовлення дякуючи тому, що я малювала в прямому ефірі. Після ефіру мені написала дівчина-менеджер і запропонувала роботу.

Чим більша в мене популярність, тим більше буде в мене проектів, і я зможу стати частиною чогось великого. Я розглядаю це як способім самореалізації в більш широкій сфері.

 

Ольга: Які загалом інтереси ти маєш – фільми, книги тощо?

Юлія: Скоріш за все, все, що ближче до фантастики. Наприклад, мій улюблений серіал, це «Доктор Хто». Для сімейного перегляду ми обираємо детективи. Із популярних франшиз мені до вподоби «Гаррі Поттер». Також я полюбляю грати в ігри. Це мені допомагає відволіктись від проблем.

 

Ольга: Як я бачили по твоїх роботах, ти ще малювала Marvel та Good Omens…

Юлія: Як кажуть англійською, я into Good Omens. Я зараз малюю комікс по Good Omens. Він невеликий. Щоразу, коли я передивляюсь ці шість серій, я знаходжу нові деталі, які мене надихають. Мені дуже подобається, як творці цієї книги та серіалу трактують деталі. Ціную. Тепер вся моя сім’я знає, як мене вразив цей серіал.

 

Ольга: Змінимо трохи тему. Про навчання. Як ти навчалася у школі? 

Юлія:  В мене був і, напевно, залишився комплекс відмінника. Для мене оцінка – як відповідальність за своє майбутнє. До сьомого класу я була відмінницею, але пізніше в мене не склалося з математикою. Тим не менш, я все одно пішла на фізмат. Пізніше – на інформатику. І от тоді я зрозуміла, наскільки мені не вистачає малювання в житті. Тому мама дозволила мені перевестися на графіку. На сьогоднішній день я припинила навчання в інституті (в Варшаві) в зв’язку зі станом здоров’я.

 

Ольга: Дійсно, деколи навчання забирає час на те, що ми любимо по-справжньому (сміємося).

 Юлія:  Я вважаю, що школа відкриває в тобі напрямок, який би ти ніколи не відкрив сам. Школа тобі потрібна як сходинка, відштовхнувшись від якої ти продовжиш себе в виші та в спеціальності.

 

Ольга: Як ти бачиш себе в майбутньому? 

Юлія: Я сподіваюся, що зможу пов’язати своє майбутнє зі своїм хобі. Наприклад, в малюванні ігр або в роботі з кінострічками (спецефекти, дизайнерські деталі, дизайн персонажів, одягу, місцевості). Хочу бачити себе в проекті, який сам по собі – продукт, який буде надихати людей. Наприклад, я б хотіла бути частиною такого великого проекту, як ті самі Good Omens. Це дуже надихає. Навіть необов’язково, щоб це було щось велике. Головне, щоб це надихало людей. Є проекти , які створюються заради кінцевого результату – прибутку. Я бажаю, щоб в проекті був сенс.

 

Ольга: Як ти думаєш, який твій почерк художника? По яким деталям тебе впізнають?

Юлія: Я не можу відповісти на це питання, тому що сама не впевнена. Деякі кажуть, що особливість в зображенні очей. Я інтуїтивно малюю так, як мені комфортно. Більшість каже, що це впізнавано, але я як художник цього сама на собі не відчуваю.

 

Ольга: Чи писала, малювала ти себе?  

Юлія: Для себе – ні, але якщо це потребував якійсь проект – так. Не буду стверджувати, що мені не подобається моя зовнішність, але мене це не надихає. Мені, як художнику, цікавіше створювати такі образи, які не існують. Тому навіщо себе малювати (сміємось).

 

Ольга: Добре. Хто тебе надихає?

Юлія: Є один улюблений художник, дизайнер Cory Loftis. Мені подобається його стиль, пластика; його роботи для мене живі. Тому він №1. Є також художники, дивлячись на яких, мені хочеться прогресувати. Це якщо говорити про сучасників. З класиків мені подобається Далі – за його сміливість. Мені іноді бракує саме цієї риси.

 

Ольга: Як ти думаєш, якими якостями має володіти художник?

Юлія: Я вважаю, людина, яка прагне бути художником, не має здаватися, має не зважати на поразки. Вони виникають лише тому, що немає досвіду. Малювання має бути в радість. Ти не повинен себе змушувати. Також важливо бути цілеспрямованим.

 

Ольга: Було таке, що якогось дня ти просто не хочеш малювати?

Юлія: Так! Немає моральних сил. Наприклад, після Comic Con в мене не було сил будь-що робити. Приблизно тиждень чи два я намагалася намалювати одну сторінку коміксу, при тому за нормальних умов це в мене займає один або два дні. Це пояснюється тим, що творчий процес потребує не лише фізичних, а й моральних сил. Деякі художники називають це «арт-блок». Якщо дати собі відпочити деякий час, то все прийде в нормальний ритм.

 

Ольга: Пропоную обговорити Inktober. Для читачів поясню: Inktober – це коли один місяць на рік, жовтень, більшість сучасних художників світу приймають участь у виклику – малювати по одному різному малюнку в день впродовж місяця. Як ти вважаєш, художники мають свій стиль чи вони беруть елементи інших стилей? 

Юлія: Як на мене, я використовувала елементи інших стилів. Оскільки сьогодні придумати щось своє важко. Як кажуть, все вже вигадано до нас. Всі комбінують деталі стилів інших художників.

 

Ольга: Що б ти побажала читачам цього журналу? 

Юлія: Якщо в тебе є якась мета, треба спочатку подумати, як її досягти, і йти до неї крок за кроком, не намагатися досягти її в один момент. Створи план. Прямуючи до цілі, важливо пам’ятати, що цей шлях варто подолати, упевнено йдучи, ніж загубити все натхнення після невдалого забігу.