+38 (066) 721 76 33

Top

Альона Дєньга: «Успіх в дорозі»

Учень Річної програми MBA Kids Advanced Стефан Димо (13 років) помандрував з Альоною Дєньгою, travel-блогеркою та засновницею популярного ресурсу «Ветер дует» у її спогади про минуле і роздуми про майбутнє. Яких висновків щодо власного покликання дійшли спірозмовники –  у статті, що була опублікована в черговому випуску журналу «Секрети успіху відомих українців» в 2021 році.

Стефан: Як Ви зрозуміли, що мандри – це саме ваше?

Альона: Мені з дитинства подобалися мандрівки та пригоди, хоча саме подорожувати я почала значно пізніше, вже в дорослому віці. В старшому шкільному віці я почала відвідувати гурток спортивного туризму, де навчилася ставити намети, орієнтуватися на місцевості, в’язати різні вузли. Це дуже захопило мене й поклало початок моїм інтересам до подорожей.

 

Стефан: Яку пораду Ви б дали новому поколінню?

Альона: Завжди пробувати щось нове і не боятися поразки, бо це досвід. А чим ширший досвід, тим ширше кругозір, це розвиває інтелектуально, розвиває витривалість, стресостійкість. Ці якості дуже важливі в сучасному світі.

 

Стефан: Якою була ваша перша робота? Як Ви витратили свій перший заробіток?

Альона: В 17 років я пішла працювати контент-менеджеров в один великий холдинг. Моїм завданням було збирати та оформлювати інформацію про різні товари в інтернет-магазині. На той час зарплата була досить пристойна – $300 + бонуси за вчасне й сумлінне виконання завдань. Одну з перших зарплат я витратила на джинси, які коштували $150. Пам’ятаю, що мама знайшла вдома чек і здивувалася, хто це такі дорогі джинси купив… Довелося збрехати, що подруга.

 

Стефан: Яку пораду Ви б дали собі в минулому?

Альона: Більше дослухатися до інтуїції. Коли в тебе мало досвіду, дуже спокусливо вирішити якусь проблеми чужою порадою. Це вирішує внутрішні дилеми, але іноді не дає набути власного досвіду.

 

Стефан: Як Ви вчилися в школі? Чи допомогло воно чи завадило?

Альона: До 7 класу я навчалася в гімназії, де мої оцінки були не дуже. Але потім батьки переїхали і мене перевели в загальноосвітню школу ближче до дому. Певно, зміна школи, вчителів та колективу вплинули на мене й дали шанс поставити себе по іншому – оцінки ставали дедалі кращими, з’явилася мотивація вчитися, врешті-решт я закінчила 9 клас з відзнакою, а 11 – з медалью. Зізнаюся, надзусиль для цього я не робила, мені просто було цікаво. Чи допомогло мені це? Безумовно. Хоч зараз багато питань до системи освіти, але я вважаю, що вивчення різних предметів дуже корисне не тільки для розвитку, вибудови нових нейронних зв’язків, аналітичного мислення, а й для життя. Фізика, хімія, геометрія, географія – це все, що нас оточує кожного дня, це природа речей. Мені й досі цікаво розширювати свої зання в різних областях.

 

Стефан: Що Ви цінуєте в людях?

Альона: Відкритість, принциповість, доброту.

 

 Стефан: Що б Ви хотіли змінити в минулому?

Альона: Я не прихильниця змін ходу історії, навіть гіпотетично. Мені подобається все, як є зараз. Якщо уявити, що можна змінити якусь подію в минулому, – вірогідно, що це потягне за собою ще ряд змін й врешті можна опинитися в зовсім іншому «теперішньому». Мене більше цікавить тут та зараз, а також майбутнє – це речі, на які ми можемо впливати, тому варто концентруватися на них. 

 

Стефан: Як знайти своє покликання?

Альона: Дослухатися до себе. Можливо, це банально, але це правда. Щоб знайти своє покликання, треба розуміти, що тобі подобається, що ти робиш із задоволенням й робив би, навіть якщо тобі за це не платили б. Багато людей відмовляються від своїх хоббі чи інтересів в користь стабільно оплачуваної роботи, в короткостроковій перспективі це хороший вибір. Але в далекій – тільки те, що ти робиш з натхненням й задоволенням принесе найбільше щастя та й врешті-решт прибуток. Як то кажуть, якщо будеш займатися улюбленою справою, то ти не будеш працювати жодного дня в житті.